Technical Consultancy

Cloud Solution Assessment

Çözüm Değerlendirmeleri, bir kuruluşun BT varlıklarını yönetmek ve optimize etmek için kanıtlanmış stratejileri içeren endüstri standardı en iyi uygulamalar kümesine dayanır. Bu uygulamaların uygulanması, sahip oldukları yazılım/donanım varlıklarının, nerede çalıştıklarının ve verimli bir şekilde kullanılıp kullanılının tanınmışolmasına yardım ederek müşterinin yatırımını korur. Bunlar, bir kuruluş taki yazılım varlıklarının etkin yönetimi, kontrolü ve korunması için metodik bir araç sağlayan bir dizi programlı iş süreçlerini içerir. Toplanan veriler ve öngörüler, müşterilerin ihtiyaçlarını ve hedeflerini karşılayan belirli iş çözümleri geliştirmek için kullanılır. Bu uygulamaları uygulayan müşteriler, şunlar da dahil olmak üzere birçok avantaj görürler:

  • Daha iyi iş zekası ve BT altyapıları üzerinde kontrol
  • Etkin lisans ve altyapı optimizasyonu ile maliyetleri düşürme
  • Artırılmış güvenlik ve daha düşük risk maruziyeti
  • Süreç optimizasyonu yoluyla geliştirilmiş kullanıcı üretkenliği ve daha iyi bulut yönetimi 4 Hibrit bulut çözümleri daha yaygın hale geldikçe ve müşteriler BT altyapılarının bir kısmını veya tamamını buluta geçmeyi düşünürken, bu tür değişikliklerin ortamlarında bulut kullanımını nasıl lisansladıkları, yönettikleri ve tüketebilecekleri üzerindeki etkilerini net bir şekilde anlamak önemlidir.

1. Değerlendirmek ve keşfetmek

Gerçek zamanlı ayrıntılar ve bulut geçiş engelleyicilerinin tanımlanması da dahil olmak üzere, müşterilerinizin BT ortamından doğru veriler toplayın.

2. Planlayın ve karar verin

Bulut tabanlı ölçeklenebilirliğin çevikliği nasıl artırabileceğini anlayarak ve iş süreçlerini iyileştirme fırsatlarını belirleyerek müşteriniz için en önemli değişikliklerin hangileri olduğunu belirleyin.

3. Migrate

Buluta geçişin maliyet analiziyle müşterilerinizin bulut yolculuğu için bir yol haritası geliştirin. Buluta geçiş için son kullanıcıların araçlarına ve iş uygulamalarına öncelik verin.

4. Optimize edin

Özel geçiş planlarını kullanarak, kilometre taşlarını izlemek ve elde etmek için bir kullanım taban çizgisi oluşturarak müşterilerinizin ilerlemeyi ölçmesine yardımcı olun.